این مجموعه برای یادگیری آموزش مقدماتی تا حرفه ای نجاری بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری کسب وکار پرسود عکاسی و فیلمبرداری است.

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری                       آموزش جامع عکاسی

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری        آموزش عکاسی

يكي از تكنيك‌هاي عكاسي با دوربين‌هاي DSLR، عكاسي با نوردهي طولاني (long exposure) است كه به كمك آن مي‌توان جلوه‌هاي زيبايي را ايجاد كرد. احتمالاً عكس‌هايي از آبشارها و رودخانه‌‌ها را ديده‌ايد كه در آنها حركت آب به شكلي روان و محو ثبت شده‌است و يا عكس‌هايي كه در آنها ابرهاي در حال حركت محو شده‌اند. خلق چنين عكس‌هايي با استفاده از تكنيك نوردهي طولاني امكان‌پذير است. در اين مطلب به معرفي اين تكنيك و نكاتي كه بايد براي ثبت بهتر عكس‌هايي با نوردهي طولاني رعايت شود مي‌پردازم. فهم اين مطلب مستلزم آشنايي با پارامتر‌هاي نوردهي است؛ درنتيجه، اگر با پارامتر‌هاي نوردهي آشنايي كافي را نداريد، ابتدا اين مطلب را مطالعه بفرماييد.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۱:۲۸:۳۲ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

در اين مطلب كوتاه نكاتي را پيرامون تركيب‌بندي در عكاسي پرتره (در استوديو و در فضاي باز) مطرح خواهم كرد. برخي از مواردي كه در تركيب‌بندي در مورد عكاسي منظره مطرح شد در اينجا هم مصداق دارد و به منظور يادآوري باز هم به آنها اشاره خواهم‌ كرد.

همانطور كه مي‌دانيد عكاسي پرتره ممكن است در محيط استوديو و با پشت‌زمينه‌هاي سياه و سفيد (يا رنگي) و يا در محيط باز (شهري و طبيعت) صورت‌ گيرد. در هر دو حالت، قاب‌بندي و برش‌ها‌ي (cropping) مناسب يكي از مهارت‌هاي اوليه‌اي است كه بايد آنها را فرا بگيريد. يكي از برش‌هاي معروف در عكاسي پرتره، برش از سينه به بالا است. در اين برش (عكس زير) معمولاً دست‌ها افتاده و راست هستند.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۱:۲۲:۱۰ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

تفاوت‌هاي زيادي بين عكاسي پرتره در استوديو و در محيط باز است. معمولاً در استوديو از پشت‌زمينه‌هاي سياه يا سفيد و بعضاً دكور‌هاي از پيش چيده‌ شده استفاده مي‌شود و عكاس از طريق فلاش‌هاي استوديويي كنترل كاملي بر نور‌پردازي صحنه دارد. اما در محيط باز، نور صحنه و چيدمان صحنه را طبيعت (و يا هر محيطي كه در آن عكاسي مي‌شود) تعيين مي‌كند و عكاس مجبور است خود را با شرايط وقف دهد و يا در محيط ديگري عكاسي كند. در اين مطلب پنج نكته‌ي مهم براي گرفتن عكس‌هاي پرتره بهتر در محيط باز را با شما در‌ ميان خواهيم‌ گذاشت.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۱:۰۷:۰۸ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

اين طبيعت عكاسان است كه فارغ از تعداد لنزهاي فعلي‌‌شان هميشه نيم‌نگاهي به خريد يك لنز جديد داشته باشند. البته گزينه‌هاي متعددي هنگام خريد لنز پيش روي اين افراد قرار دارد كه هر كدام به نوبه‌ي خود وسوسه كننده نيز به نظر مي‌رسند. در اين مطلب قصد داريم براي اين تصميم‌گيري كمكي هرچند كوچك به اين افراد علاقه‌مند كرده باشيم. 

اولين و كليدي‌ترين سؤالي كه پيش از خريد يك لنز جديد بايد از خود بپرسيد اين است كه چه قابليتي مورد نياز شماست كه لنز فعلي‌تان فاقد آن است؟ اغلب پاسخ‌هايي كه از جانب افراد به اين سوال داده مي‌شود در دو دسته جاي مي‌گيرد؛ اولي زوم و دومي سرعت. اجازه دهيد ابتدا لنزهايي را معرفي كنيم كه مي‌توانند گزينه‌هاي خوبي به عنوان يك لنز سريع باشند.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۰:۳۱:۵۰ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

تقريباً چيزي در حدود دو قرن از اولين باري كه انسان توانست زمان را در غالب يك قاب تصوير منجمد كند، مي‌گذرد. دو قرن است كه علم و هنر عكاسي بدون وقفه در حال پيشرفت است و لنزهاي زيادي براي دوربين‌هاي مختلف طراحي شده ولي تمامي اين لنزها ارزش يكساني ندارند و بعضي از آن‌ها توجهات بيشتري را به خود جلب كرده است. در ادامه به بررسي برخي از عجيب‌ترين لنزهاي تاريخ خواهيم پرداخت. با پيكسل همراه باشيد.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۰:۲۰:۲۰ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

آموزش تميز كردن لنز و فيلتر دوربين عكاسي

تميز نگاه داشتن لنز و فيلتر يكي از مهم‌ترين كار‌هايي است كه جهت رسيدن به بهترين كيفيت ممكن در تصوير بايد رعايت شود. شايد تميز نگه داشتن لنز، امري بسيار ساده به نظر برسد ولي بايد توجه داشت كه اگر لنز را به صورت اصولي تميز نكنيم، ممكن است كه شاهد خسارت‌هاي جبران ناپذيري از جمله خراشيدگي و مات‌ شدن شيشه لنز در طولاني مدت باشيم. در ادامه به برشمردن چند قانون ساده درباره نظافت لنز‌ها و لوازم موردنياز براي اين كار، خواهيم پرداخت.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۰:۲۰:۱۸ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۱:۲۰:۵۵ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)