این مجموعه برای یادگیری آموزش مقدماتی تا حرفه ای نجاری بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری کسب وکار پرسود عکاسی و فیلمبرداری است.

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری                       آموزش جامع عکاسی

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری        آموزش عکاسی

مانند عكاسان حرفه اي عكس بگيريد

با آموزش تكنكي هاي عكاسي همراه شما مخاطبين گرامي مي باشيم.در اين آموزش 13 تكنيك آموزش در باره عكاسي آشنا ميشويم

الف) تجربه،امتحان، آزمايش (Experiment)

بارها و بار ها عكاس هاي گرفته شده خود را نگاه كنيد.از زواياي مختلف عكس بگيريد.افراد زيادي با همين ترجربه و آزمون ئ خطا توانستد به نتيجه خوبي برسند.

مثلا از perspectives  متفاوت بالا و پايين عكاسي نماييد. از نماي دور و نزديك از سوژه خود عكاسي نماييد.از همه جهات سوژه خود عكس بگيريد.

ب) پس زمينه مناسب((Check your Backgrounds

يك مفهوم بسيار ساده اين است كه محتواي پس زمينه خود را كنترل نماييد. background and the foreground را كنترل نماييد و محتواي زيبا براي عكس خويش قرار دهيد.

ج) دوربين را به صورت صحيح و متناسب با سوژه نگه داريد.

به اولين عكس هاي خود نگاه كنيد . قطعا وقتي اولين عكس هاي خود راببينيد دچار خنده ميشويد.چون عدم استفاده از درست گرفتن دوربين در عكاسي از سوژه، باعث خلق آثاري خنده دار شده است.دوربين را افقي نگه داريد و عكس هاي مستقيم وصحيح تهيه نماييدو متناسب با سوژه دوريبن را عمودي نگه داريد و عكس هاي خارق العاده خلق نماييد.

د) چگونه  گرفتن دوربين(How to Hold a Camera)

فرض كنيم كه هر شخصي مي داند چگونه بايد دوربين را نگه دارد اما قطعا افراد آماتور و كسي كه به عنوان عكاس فعاليت مي كند، با آن به طور صحيح آشنايي ندارند.

براي جلوگيري از لرزش دست ها بهترين گزينه استفاده ار سه پايه مي باشد. اگر سه پايه نداريد، قطعا بهترين گزينه و البته اسده ترين آن اين است كه از هر دو دست براي نگه داري دوربين استفاده نماييد.حتما به اين نكته توجه داشته باشد كه اگر وسوسه شديد با يك دست عكس بندازيد قطها عكس شما دچار لرزش مي شود و دو دست بهتر از يك دست است هر چند سه پايه بهترين گزينه است.

عكاسي صنعتي, عكاسي 360درجه, عكاسي تبليغاتي, عكاسي تو ر مجازي , عكاسي صنعتي,عكاسي صنعتي و تبليغاتي

فارغ از اينكه نوع دوربين فرد چگونه است رعايت نكاتي ابتدايي و ساده در تمامي دوربين ها براي ثبت عكسي بهتر لازم و ضروري است.ابتدا به جايگري دست راست خويش توجه نمياييد.از دست چپ خود بهترين استفاده را نماييد.از اجسام ثابت و جامد ديگر نظير ديوار و ... براي بهره مندي از تعادل و سكون خويش بهره ببريد.

5) نزديك شدن به سوژه((Get in Close

تقريبا تمامي عكس هاي گرفته شده در اولين روزهاي عكاسان حرفه داراي عكسي از نماي  نزديك نمي باشد. علت اصلي اين امر عمدتا به اين علت است كه يا افراد داراي دوربين حرفه ايي نبوده انيد يا اينكه دوربين مناسب داشته اند و نحوه نزديك شده به سوژه و عكس گرفتن از نماي نزديك و به تصوير كشدين جزئيات سوژه را نمي دانستند.

عكاسي صنعتي و تبليغاتي

همواره در نظر داشته باشيد كه چگونه بايد از زوم به نحوه احسن استفاده نماييد اما توجه به اين نكته هم خالي از لطف نمي باشد كه كه حركت كردن به سمت سوژه (به طور مستقيم) نيز همين نتيجه را براي عكاسان در بر دارد.

همواره به نكات زير توجه نماييد: از زوم اپتيكال استفاده نماييد. از3 پايه خويش بهرهمند شويد. عكس هاي خويش را crop نماييد.در هنگام استفاده از زوم ديجيتال دقت لازم را به عمل اوريد.

6) عكساسي به مقدار فراوان! (Take Lots of Photos)

در حالي كه توصيه اكثر پدران اين است كه با صرفه جويي  و كاهش هزينه ها نسبت به غني كردن خانواده خويش اقدام نماييد؛ اما به اكثر عكاسان توصيه شده است به تعداد فراوان عكس بگيريد تا تجربه خويش را غني نماييد.گرفتن عكس هاي فراوان بزرگترين راه براي يادگيري تكنيك هاي متفاوت عكاسي است.

توجه نماييد عكاسي به مقدار فراوان بدين معني نمي باشد كه از يك سوژه چندين عكس تهيه شود،بلكه منظور اين است با  آزمايش و آزمون و خطا، از سوژه هاي متفاوات عكس گرفته شود و خودتان شاهد پيشرفت در كار خويش خواهيد بود.

7) نقاط زيبايي عكس خويش را بيابيد ((Find a Point of Interest

عكس هاي زيبا و جالب همواره داراي يك مشخصه جالب در خود هستند. اين مشخصه مي تواند شامل  يك نقطه بصري زيبا ، يك نقطه كانوني زيبا، در كل هر آنچه كه نظر مخاطب را به خويش جلب نمايد، باشد.  اين مشخصه هاي زيبا را بشناسيد و در يابيد قبل از اينكه    شاتر خود را فشار دهيد.

يك نقطه كانوني زيبا مي تواند بهترين مشخصه در عكس شما باشد.براي خلق يك نقطه كانوني زيبا، از Position ، Focus ، Blur ، Size ، Color و Shape بهترين استفاده را ببريد. در نظر داشته باشيد كه تركيب موارد ياد شده با يكديگر ميتواند بهترين خروجي را داشته باشد.

اموزش عكاسي صنعتي و تبليغاتي

8)رعايت قانون سوم(Rule of Thirds)

يكي از ساده ترين و كاربردي ترين قوانين در عكاسي، رعايت قانون سوم (اصل سوم) در عكاسي است. اگر نمي دانيد كه سوژه خود را چگئنه در سمت راست تصوير خويش قرار دهيد حد اقل عكس خويش را در وسط  كادر خويش قرار دهيد.

اموزش عكاسي

قانون سوم چيست؟ مطابق تصوير همواره سوژه خويش را در وسط 9 مربع ايجاد شده قرار دهيد. به همين سادگي.

قانون سوم عكاسي صنعتي و تبليغاتي

9) بازديد مجدد عكس هاي خود (Review Your  Images  )

يكي از تكنيك هايي كه به شدت مي تواند براي افزايش قدرت عكاسي مفيد واقع شود اين است  كه پس از عكاسي دوربين خود را به رايانه متصل نماييد و تمامي عكس هاي خود را مشاهده كنيد. قطعا عكس هايي را رد مي بايد كه كيفتي مناسبي ندارند، كادر درستي براي آن ها بسته نشده است، زوم آن ها متوانست بهتر باشد و.. كه اين نكات كه توسط يك عكاس ديده شود قطعا در موارد بعدي رعايت مي شود و براي بهبود عكاسي بسيار مفيد است.

توجه كنيد كه همواره به نكات منفي نگاه نكنيد، قطعا از بين عكس هاي گرفته شده، عكاس هايي وجود دار كه از همه لحاظ قابل قبول باشد.

10) استفاده درست و مناسب از Focal Lock

يكي از مهمترين تكنيك هايي كه خوب است هر عكاسي آن را بداند استفاده مناسب از Focal Lock (قفل كانوني) است. در حالي كه اكثر دوربين هاي ديجيتال به بهترين نحوه ممكن فوكوس اتوماتيك را انجام مي دهند، اما ضعف اصلي اين دوربين ها اين است كه دوربين اساسا نمي داند كه موضوع اصلي عكس چيست و نميتواند روي بهترين گزينه فوكوس را انجام دهد.

11) حالات مختلف در موقعيت هاي متفاوت (Different Modes for Different Situations )

صنعت ساخت دوربين هاي عكاسي بسيار متحول شده است و مانند گذشته نيست كه  تنها چند حالت محدود براي عكاسي داشته باشد. خيلي زشت است كه يك دوربين حرفه ايي داشته باشيد و همراه از گزينه اتوماتيك آن براي عكاسي استفاده نماييد.

آموزش عكاسي صنعتي

اكثر دوربين هاي ديجتال امروزه داري حالات مختلفي از جمله ‘portrait’, ‘sports’, ‘macro’  و... هستند . آموزش عكاسي ياد گيري تمامي اين حالات به تدريج و نحوه استفاده از آن ها در موقعيت هاي متفاوت قطعا مي تواند به شما براي داشتن عكس هايي بهتر كمك كند.

12) استفاده از تنظميات نور دهي (Exposure Settings)

پس از استفاده از حالات مختلف عكاسي ، قطعا بهترين گزينه براي بهره مند شدن از عكس هايي با قابليت فني بالا، استفاده تنظيمات گزينه ISO و Shutter Speed و Aperture  مي باشد.

عكاسي صنعتي | مهرداد صالحي

Aperture  و  Shutter Speedقطعا مي تواند يكي از گزينه هايي باشد كه با تغيير آن شاهد تاثير كيفيت عكس هاي خود خواهيد بود.

منبع: http://mehrdadsalehi.net


برچسب‌ها: ،


۱۱:۳۰:۴۲ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :