این مجموعه برای یادگیری آموزش مقدماتی تا حرفه ای نجاری بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری کسب وکار پرسود عکاسی و فیلمبرداری است.

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری                       آموزش جامع عکاسی

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری        آموزش عکاسی

آشنايي با ساختمان دوربين عكاسي

اگر قصد تهيه ي يك دوربين DSLR را داريد ( يا يكي تهيه كرده ايد و قصد عكاسي با ان را داريد!) شايد اولين قدم عملي پيش روي شما آشنايي با ساختمان كلي يك دوربين باشد.

البته ساختمان دوربين ها (از نظر جاي قرار گرفتن دكمه ها و شاسي ها) در مدلها و برندهاي مختلف اندكي با هم متفاوت است ولي عموما مشابهتها بيش از تفاوتهاست. در شكل زير دكمه ها و بخشهاي معمول يك دوربين مشخص شده است.

camera-DSLR-1

camera-DSLR-2

1-     دكمه ي شاتر : با فشردن آن عكس ميگيريم (با نگه داشتن با فشار كم در حالت اتوماتيك فوكوس صورت ميگيرد عكس آماده ي ثبت ميشود)

2-     تعيين وضعيت (MODE) : دوربين را در حالت از پيش تعيين شده اي (اعم از اتوماتيك ، دستي ، اولويتهاي ديافراگم و شاتر ، استفاده و عدم استفاده از فلش و ...) قرار ميدهد

3-     فلاش روي دوربين (On cam): همه با فلاش آشنا هستند!

4-     لنز دوربين ( به طور كلي دوربين به دو بخش بدنه (Body ) و لنز(Lens) تقسيم ميشود) دوربينهاي DSLR قابليت تعويض لنزهاي گوناگون را دارند

5-     روزنه يا دريچه ي ديافراگم (Aperture): دريچه اي كه نور از طريق آن با عبور از لنز وارد دوربين مي­شود ، دريچه ي ديافراگم مانند مردمك چشم انسان عمل ميكند ، ميزان گشادي و تنگي اين دريچه به وسيله ي تيغه هاي كه اطراف آن قرار گرفته اند ( و در واقع فضاي خالي ميان آنها ، روزنه را تشكيل مي­دهد) تنظيم مي­شود.

6-     ضامن لنز ( براي آزاد كردن لنز هنگام تعويض از اين دكمه استفاده ميكنيم)

7-     نماياب ( Visor) : تصوير عبوري از لنز را نشان مي­دهد ( معمولا در نماياب كادري روي تصوير نمايش داده مي­شود كه محدوده ي ثبت تصوير را مشخص مي­كند)

8-     كفشك فلاش خارجي ( فلاش اكسترنال روي آن نصب مي­شود)

9-     تنظيم توازن سپيدي (White Balance)

10-نمايشگر (آموزش عكاسي Screen) : منوها و عملكرد دوربين ، هيستوگرام و در صورت نياز تصوير نماياب روي آن نمايش داده مي­شود

11-حافظه ( معمولا در كنار يا زير دوربين بايد به دنبال جايگاه اتصال حافظه ي خارجي و درگاه اتصال به رايانه گشت)

12-باتريش

منبع: photogram.ir


برچسب‌ها: ،


۱۱:۳۰:۴۲ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :