این مجموعه برای یادگیری آموزش مقدماتی تا حرفه ای نجاری بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری کسب وکار پرسود عکاسی و فیلمبرداری است.

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری                       آموزش جامع عکاسی

پکیج کامل آموزش فیلمبرداری        آموزش عکاسی

استفاده از رفلكتور و ديفيوزر براي بهبود كيفيت عكس‌ها

در عكاسي، هيچ‌چيزي مهم‌تر از نور نيست. تمام پارامترهاي عكاسي به نوعي به نور مرتبط مي‌شوند؛ بنابراين تقريباً مي‌توان گفت كه اگر درك و كنترل مناسبي بر نور محيط داشته باشيم، مي‌توانيم به نتيجه‌اي مطلوب و خيره‌كننده دست يابيم. يكي از ابزار‌هايي كه براي كنترل و بهبود نتيجه نورپردازي به آن نياز داريم، رفلكتور است. رفلكتور‌ها هم در داخل و هم در خارج استوديو، براي نورپردازي ابزاري كاملاً مناسب و در عمده موارد به نوعي ضروري خواهند بود. رفلكتور‌ها مي‌توانند به‌عنوان بازتاب‌دهنده و پخش‌كننده نور و يا ديفيوزر به كار گرفته شوند. در ادامه با بياني ساده به انواع مختلف رفلكتورها و كاربرد‌هاي آن‌ها اشاره خواهيم كرد.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۰۹:۵۱:۳۷ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

آموزش گرفتن عكس سلفي با ۲۹ نكته مهم
عكس سلفي"Selfie" يا "عكس از خود" كه به "عكاسي پرتره از خود" نيز معروف است،معمولاً توسط دوربين عكاسي يا دوربين موبايل توسط خود شخص گرفته مي‌شود كه اين روزها تب آن به همه سرايت كرده است.
 
گرفتن يك سلفي خوب قوانيني دارد. اين كه دوربين را مستقيم جلوي صورت تان بگيريد و دكمه آن را فشار دهيد، كافي نيست.اگر مي خواهيد دوستانتان از تماشاي عكس هاي شما لذت ببرند، اين نكات را رعايت كنيد:

برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۱:۳۰:۴۲ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

معرفي دوربين 5D Mark IV كانن

قطار معروف‌ترين سلسله‌ي دوربين‌هاي DSLR به ايستگاه چهارم رسيد و كانن بالاخره بعد از گذشت بيش از 4 سال از ارائه‌ي 5D Mark III دوربين 5D Mark IV را در آگوست سال 2016 ميلادي معرفي‌كرد. حالا چند ماهي است كه از ارائه‌ي اين دوربين مي‌گذرد و مي‌توان بعد از گذشت هيجانات اوليه (و البته نقد‌هاي شديد) به شكلي منطقي‌تر اين دوربين را مورد نقد و بررسي قرار‌داد. 

در اين مطلب سعي داريم تا با معرفي ويژگي‌ها و امكانات مهم اين دوربين، كه با ارائه‌ي نتايج برخي تست‌ها از سايت‌هاي معتبر تست دوربين و لنز همراه است، خريداران احتمالي اين دوربين را در انتخابي آگاهانه‌تر كمك كنيم و البته، عاشقان عكاسي و دوربين‌هاي عكاسي را با آخرين ره‌آورد كانن در زمينه‌ي ساخت دوربين‌هاي DSLR بيشتر آشنا‌ گردانيم.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۲:۲۳:۲۳ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

استفاده از فيلتر‌هاي پولاريزه در عكاسي

فيلتر‌هاي پولاريزه به چه كار مي‌آيند؟ اساساً چرا بايد از اين گونه فيلتر‌ها در عكاسي و فيلم‌برداري بهره برد؟ چه چيزي باعث شده است كه اين فيلتر‌ها به يكي از ضروري‌ترين لوازم عكاسي تبديل شود؟ در ادامه سعي شده است تا با بررسي لنز‌هاي پولاريزه و كاركرد‌ آن‌ها تا حدي به سؤالات فوق پاسخ داده شود؛ بنابراين در ادامه مطلب همراه ما باشيد.

فيلتر‌هاي پولاريزه، شيشه‌هاي مخصوص پردازش‌شده‌اي هستند كه با تغيير زاويه خود نسبت به منبع نور، درخشش و بازتاب ناخواسته سطوح را كاهش مي‌دهند. معروف‌ترين نوع اين فيلتر‌ها، فيلتر‌هاي پولاريزه دايره‌اي‌ هستند كه به دهانه لنز متصل مي‌شوند و از قابليت چرخش برخوردار هستند تا در كوتاه‌ترين زمان ممكن بتوان به نتيجه مطلوب رسيد. در اين مطلب نگاه‌ اجمالي به كاربرد اين فيلترها خواهيم انداخت و توضيح مي‌دهيم كه چطور يك فيلتر پولاريزه مي‌تواند نقشي كليدي در بهبود كيفيت عكس‌هاي گرفته شده در شرايط مختلف را ايفا كند.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۰:۵۷:۰۲ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

۱۰ توصيه مهم براي عكاسي از مناظر برفي

 اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد كه در روزهاي برفي در كنار پياده‌روي و برف‌بازي از عكاسي نيز لذت مي‌بريد، در ادامه توصيه‌هاي مخصوصي براي شما داريم.

  1. با فرمت RAW عكاسي كنيد

اين مورد تقريباً براي تمامي انواع عكاسي صادق است. وقتي با فرمت RAW عكاسي مي‌كنيد خيلي راحت‌تر و باكيفيت به‌مراتب بالاتري مي‌توانيد عكس‌ها را اديت كنيد. اين مورد به‌خصوص براي منظره‌ي برفي از اهميت زيادي برخوردار است. زيرا رنگ غالب سفيد در مناظر برفي مي‌تواند نورسنجي و تراز سفيدي دوربين را دچار خطا كند. بنابراين بهتر است با فرمت RAW عكاسي كنيد تا بتوانيد اين موارد را بعداً به‌راحتي در كامپيوتر اصلاح كنيد.

عكاسي با فرمت RAW به ويژه در مناظر برفي، آزادي عمل بسيار بيشتري در مراحل اديت و ويرايش عكس‌ها در اختيار قرار مي‌دهد.

برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۰:۱۱:۴۲ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

نكاتي براي استفاده‌ي بهتر از كارت‌هاي حافظه دوربين عكاسي

اين روزها، بيشتر افراد قطعاً به نوعي از كارت‌هاي حافظه استفاده مي‌كنند. اينگونه حافظه‌هاي جانبي را مي‌توانيد در گوشي‌هاي هوشمند، دوربين‌هاي عكاسي و فيلمبرداري و ساير وسايل الكترونيكي مشاهده كنيد. در اين مطلب قصد داريم بر اساس مقاله‌اي از Jeff Cable، مدير فروش سابق كمپاني Lexar در خصوص نحوه‌ي استفاده از كارت‌هاي حافظه توصيه‌هايي را ارائه كنيم. البته اين مطلب بيشتر براي استفاده‌ي عكاسان در نظر گرفته شده است، ولي برخي از توصيه‌ها را كاربران ساير ديوايس‌هاي الكترونيكي نيز مي‌توانند استفاده كنند.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۲:۴۱:۲۴ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)

 نورسنجي و اصلاح با كارت‌هاي خاكستري

كارت‌هاي خاكستري در نورپردازي به چه كار مي‌آيند؟ چرا با متداول گشتن دوربين‌هاي ديجيتال و پيشرفت نرم‌افزار‌هاي اديت تصوير، همچنان استفاده از كارت خاكستري در ميان عكاسان متداول است؟ در ادامه مطلب سعي شده است تا با برسي كارت خاكستري و كاربردهاي آن به سؤالاتي از اين دست پاسخ داده شود؛ بنابراين با پيكسل همراه باشيد.


برچسب‌ها: ،


برای دیدن ادامه مطالب اینجا کلیک کنید
۱۲:۳۴:۱۱ | نويسنده : عكاس | نظرات (0)